خواص هلو و تأثیر آن برای سلامتی بدن

هلو میوه لذیذی است که رویشگاه اصلی آن را شمال غربی چین می‌دانند. این میوه در فصل تابستان مهمان همه خانه‌ها بوده و کمتر کسی را می‌توان یافت که طعم آن را دوست نداشته باشد. اما علاوه بر این موارد، خواص هلو بسیار زیاد است این موضوع ما را بر آن داشت تا در این مقاله شما را کمی بیشتر با ویژگی‌های و تأثیرات مثبت آن بر سلامتی آشنا نماییم.
بخش داخلی هلو یا به‌اصطلاح گوشت آن در انواع مختلف این میوه رنگ‌های متفاوتی دارد که از زرد متمایل به سفید تا نارنجی را شامل می‌شود. در ایران هلو بیشتر در ۳ نوع برداشت می‌شود که شامل هلو معمولی، هلو هسته‌جدا و نیز هلوانجیری می‌گردد که هرکدام طعم‌های متفاوتی دارند. اما خواص آن‌ها کمابیش همانند یکدیگر است.

 

خواص هلو

بنا بر نتایج تحقیقی که توسط دانشگاه Texas A&M در آمریکا منتشر شد، میوه‌های هسته‌داری همچون هلو، آلو و شلیل در جلوگیری از بیماری‌های ناشی از چاقی مانند دیابت، سندروم متابولیک و نیز بیماری‌های قلبی و عروقی مؤثر هستند. در این تحقیق همچنین عنوان می‌شود این میوه‌ها در کاهش کلسترول مضر خون نیز تأثیر دارند. نویسنده این تحقیق مزایای میوه‌هایی همچون هلو را به ۴ گروه فنولیکی تقسیم کرده است، آنتوسیانین ها، اسیدهای کلرژنیکی، کورستین ها و کاتچین ها این ۴ گروه می‌باشند که در کنار هم و با ترکیب یکدیگر، به افزایش مقابله بدن در برابر بیماری‌های که منشأ اصلی آن‌ها چاقی می‌باشد کمک می‌نماید.
خواص هلو در مقابله با سرطان
هلو به علت دارا بودن مقادیر زیادی از آنتی‌اکسیدان و نیز ویتامین C، به مقابله با رادیکال‌های آزادی که باعث بروز سرطان می‌شوند می‌پردازد. همچنین ازآنجایی‌که هلو همچون همه میوه‌ها و سبزیجات سرشار از فیبر می‌باشد موجب کاهش ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌گردد. تحقیق دیگری نیز که در دانشگاه A&M صورت گرفته بود نشان می‌داد هلو و آلوها در مهار خطرناک‌ترین انواع سلول‌های سرطان پستان به میزان بالایی مؤثر هستند.

 

خواص هلو برای سلامت پوست

آنتی‌اکسیدانی که تحت عنوان ویتامین C از منابع طبیعی همچون میوه و سبزیجات به بدن وارد می‌گردد و در هلو نیز به میزان فراوان موجود است، نقش مهمی در سلامت پوست شما دارد. کاهش چین‌وچروک، بهبود بافت پوست و کمک به بازیابی آسیب‌های وارده از طریق آفتاب و آلودگی ازجمله این خواص می‌باشند. علاوه بر این ویتامین C در ترکیب کلاژن نیز نقشی حیاتی دارد.تأثیر هلو بر دیابت
بنا بر تحقیقات انجام‌شده کسانی که دیابت نوع اول داشته و از رژیم‌های غذایی با فیبر بالا پیروی می‌کنند میزان قند خون پایین‌تری دارند. افرادی که مبتلا به دیابت نوع دوم می‌باشند ممکن است قند خون بالاتر، لیپید و نیز انسولین بیشتری داشته باشند. یک هلو متوسط حدود ۲ گرم فیبر به بدن شما می‌رساند.

 

خواص هلو برای سلامت قلب

فیبر، پتاسیم و ویتامین C ای که در همه انواع هلو وجود دارند موجب ارتقای سطح سلامتی قلب نازنین شما می‌گردد. افزایش میزان پتاسیم ورودی به بدن و درعین‌حال کاهش میزان سدیم دریافتی، مؤثرترین تغییر غذایی‌ای است که یک فرد می‌تواند برای سلامت قلب خود و کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی انجام دهد.
در یک تحقیق مشخص شد احتمال مرگ افرادی که ۴۰۶۹ میلی‌گرم پتاسیم در طول روز مصرف می‌کنند، ۴۹ درصد کمتر از سایر افرادی است که کمتر از ۱۰۰۰ میلی‌گرم پتاسیم در رژیم غذایی‌شان موجود است.

منبع: Medical News Today

دیدگاهی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart